W dniu 25 kwietnia 2017 roku w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka polskiej autorki Katarzyny Enerlich „Prowincja pełna smaków”.

Akcja powieści rozgrywa się na mazurskiej prowincji, jakże uroczej i pełnej cudownych miejsc. Tu czas płynie inaczej – rytm przyrody dyktuje życie mieszkańców bardziej niż w gwarnym mieście. Główna bohaterka Ludmiła jest szczęśliwa, kocha swój dom, realizuje się jako pani domu, matka, kucharka, pisze. Zachwyca się naturą, cieszy ją ogród, sadzenie warzyw, gotowanie posiłków. Autorka książki doskonale uchwyciła piękno zwyczajnego życia. To prawda, że do szczęścia wcale nie potrzeba góry pieniędzy, wypasionego samochodu i luksusowego domu. Codzienność składająca się z prostych spraw może być niezwykle ekscytująca. Nie trzeba być wziętą aktorką, sławną modelką czy piosenkarką, by czuć się spełnioną i szczęśliwą. Skrzydeł może dodać realizacja swoich pasji, spacer po deszczu, ugotowanie pysznej kolacji, udane grzybobranie. Ludmiła to bohaterka z którą można się utożsamić się w 100 %.

W drugiej części spotkania swoją poezję przedstawiła nam pani Janina Wurst, mieszkanka naszej gminy. Tematem wierszy pani Janiny jest otaczająca ją przyroda, natura i okolica, w której mieszka i żyje.

Zachęcamy do przeczytania jej wiersza „Szczęście” oraz „Ojczyzna moja”. Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy w dniu 30 kwietnia 2017 roku do czytelni biblioteki.