„Żeby Polska była Polską”, „O mój rozmarynie”, „Rota”, „My pierwsza brygada” – to tylko niektóre utwory, które można było usłyszeć, a także zaśpiewać, podczas „Wieczoru Pieśni Patriotycznych” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbył się 10 listopada 2017 r. w restauracji Gawra w Rakoniewicach.

Uczestnicy spotkania przez ponad godzinę – przy kawie i słodkim poczęstunku – mieli okazję słuchać pięknego koncertu w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo” pod dyrekcją Sylwii Kotlarskiej (kierownik zespołu) i Krzysztofa Olszewskiego (kierownik muzyczny).

Spotkanie rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego”, który – przy akompaniamencie żywych instrumentów – został wyśpiewany przez wszystkich uczestników piątkowego spotkania. Następnie wykonano kilkanaście innych pieśni patriotycznych głównie mówiących o doli żołnierskiej, miłości do Ojczyzny i radości z odzyskanej wolności.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego Dorota Jaśkowiak oraz radni Rady Miejskiej w Rakoniewicach.

O odpowiednią oprawę wieczoru zadbały właścicielki restauracji „Gawra”, dekorując salę w klimatach kawiarni z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Pomysłodawczynią i koordynatorką spotkania była Janina Lenart – wiceprezes zarządu TMZR i jednocześnie członkini zespołu z Kębłowa.

Zarząd TMZR im. Michała Drzymały w Rakoniewicach składa serdeczne podziękowania:

  • Sylwii Kotlarskiej i Krzysztofowi Olszewskiemu za profesjonalne przygotowanie występu.
  • Właścicielkom restauracji Gawra za przygotowanie wystroju i poczęstunku podczas koncertu.
  • Wszystkim uczestnikom piątkowego koncertu za wspólne uczczenie tego doniosłego, a zarazem bardzo ważnego święta dla wszystkich Polaków.